Styczeń grupa I

Witajcie kochani.

Witam Was w nowym roku. Razem z dziećmi z Wielkiego Małego Świata wyruszyłam w podróż  w czasie. Przypomnieliśmy sobie jakie mamy pory roku i z jakimi atrybutami kojarzy nam się wiosna, lato, jesień i zima. Bliżej poznaliśmy jak nazywamy poszczególne miesiące oraz do jakiej pory roku należą. Przyjrzeliśmy się różnym kalendarzom, wiemy już do czego służą oraz co można w nich zapisać. Wykonaliśmy swój kalendarz i zaznaczyliśmy datę swoich urodzin. Przypomnieliśmy sobie jakie mamy dni tygodnia oraz jaki plan zajęć mamy każdego dnia. Dowiedzieliśmy się, że po nocy przychodzi dzień, a po dniu noc. Wiemy też, że słońce jest za dnia, a nocą pojawia się na niebie księżyc. Poznaliśmy różnego rodzaju zegary oraz klepsydry. Przybliżyliśmy sobie jak liczyć dobę, godzinę, minutę, sekundę.

Następnie nadszedł czas na świętowanie Dni Babci i Dziadka. Z tej okazji przygotowaliśmy występ z piosenkami, wierszykami i teatrzykiem dla naszych kochanych Dziadków. Dzielnie pracowaliśmy nad przygotowaniem własnoręcznych upominków dla Babci i Dziadka.

Nie zwalniając tempa przenieśliśmy się w zaczarowany świat bajek. Przypomnieliśmy sobie niektóre bajki i dowiedzieliśmy się co to jest morał, jak tworzy się bajkę, co to jest teatr i scena oraz kto to jest aktor i czym się zajmuje. Wykonaliśmy swoje pacynki, maski i na chwilę zamieniliśmy się w prawdziwych aktorów.

Widzimy się niedługo.

Do zobaczenia Wasza Pestka