Lipiec 2021

Witajcie kochani,

rok szkolny pełen wrażeń i nauki dobiegł końca! Co oznacza, że zaczęły się moje ukochane wakacje!:) Po krótkim odpoczynku postanowiłam  spakować walizki i wyruszać na resztę dni do Wielkiego Małego Świata. Zastanawiacie się pewnie dlaczego na całe wakacje… ?:To jest oczywiste! Bo nigdzie nie spędzę ich w tak wspaniały sposób. Przedszkolaki zawsze podczas wakacyjnych miesięcy PODRÓŻUJĄ.W pierwszą podróż wybraliśmy się w odległe czasy prehistorii. Szukaliśmy odpowiedzi na temat historii powstania pisma.  Nauczyłam się czego używano do malowania oraz jak powstały barwniki. Z pomocą Pań próbowaliśmy coś napisać pismem, którego do tej pory nie znaliśmy… Zaczęliśmy od malowideł naskalnych, potem uczyliśmy się jak przekazać informację za pomocą hieroglifów, a na koniec pisaliśmy pismem  klinowym  i chińskim.

Kolejny tydzień był niesamowity. Udaliśmy się tam, gdzie królową jest HERBATA.  Byliśmy w Indonezji, Azji, Chinach, Anglii i Grecji. Tam oglądaliśmy przepiękne naczynia do parzenia herbat, oraz degustowaliśmy je. Dowiedzieliśmy się skąd bierze się herbata i jaką drogę musi pokonać, abyśmy my mogli ją wypić. Potrafimy rozpoznać już niektóre z nich po smaku! Ach co to był za czas! Myślałam, że nic mnie już nie zaskoczy! A kolejny tygodnie… to było dopiero coś! Najpierw świat ryżu! Brązowy, biały, okrągły, czerwony… Mogła bym wymieniać i wymieniać🙂  Podczas zajęć dowiedzieliśmy się z przedszkolakami oczywiście, gdzie i jak uprawia się ryż. No i finał! Odwiedził Nas MISTRZ SUSHI i zaprezentował, jak się je robi. Mieliśmy okazję spróbować wielu składników, które możemy ukryć w rolkach i poznaliśmy ich nazwy! Te odwiedziny były naprawdę miłe!

A na koniec lipcowej podróży udaliśmy się do miejsc, w których króluje kakao!

Wiemy, gdzie rośnie, jak wygląda, jak smakuje kakao. Mnie osobiście zdziwił bardzo początkowy jego wygląd, choć nie wszystkie przedszkolaki były tak zdziwione jak ja 🙂 Wiedzieliście, że istnieją inne, mniej znane odmiany kakao? Byliśmy też fabryce czekolady i zobaczyliśmy jak ona powstaje. Po zdobywaniu tej wiedzy poczuliśmy się nieco głodni, zrobiliśmy więc kilka pysznych kakaowych przekąsek. Jakich? Zapytajcie przedszkolaków 🙂

Uf, ale się dzisiaj rozpisałam! Kończę, bo czeka mnie kolejna podróż! Jaka? Dowiecie się niebawem🙂

                                                                                                                                                                                                     Wasza Pestka