Marzec grupa 1

Witajcie,

Kochani to ja  Wasza Pestka. Kolejny  miesiąc spędziłam z Wami. Marzec w WMŚ upłynął nam na poznawaniu Kosmosu, Antarktydy, wynalazków i oczywiście wszyscy czekaliśmy na ten dzień … 21 marca Pierwszy Dzień Wiosny, ale wszystko po kolei. O kosmosie można mówić całymi godzinami. Dzieci z WMŚ zabrały mnie do jego zwiedzania. Poznaliśmy planety, rozmawialiśmy na temat galaktyki i czy w kosmosie mogą żyć ufoludki, nawet wykonaliśmy ufoludka w jego pojeździe. Zrobiliśmy galaktykę, która zmieściła się w słoiku. Odbyliśmy również ciekawe rozmowy na temat Księżyca, do którego podróżowali,  i na którym wylądowali ludzie. A teraz trochę o zimnej Antarktydzie i Arktyce, pingwinach i oczywiście o ludziach zamieszkujących w tych jakże nam obcych warunkach. Eskimosi to o nich mowa, a od niedawna Inuici to mieszkańcy Arktyki. Antarktyda nie ma rdzennej ludności zamieszkana jest tylko przez pracowników stacji badawczych w tym również Polaków.

Wynalazki – to zawsze jest ciekawy temat do rozmów. Widziałam Wasze zdziwione miny, gdy zobaczyliście jak działają już zapomniane i nieużywane przedmioty takie jak: prodiż, płyta gramofonowa, dyskietka do komputera czy telefon. Nawet pokusiliśmy się wykonać telefon, wiecie, taki z tarczą i cyferkami, słuchawką na kabel.

Wreszcie nadszedł ten dzień…  21 marca to Pierwszy Dzień Wiosny. Radości nie było końca. I duzi i mali na Wiosnę czekali mroźnej Zimy mieli dość…. tak to słowa piosenki, którą chętnie śpiewamy. Tą piosenką przepędziliśmy Zimę. W naszej sali zagościły przebiśniegi, krokusy, piękna forsycja i ptaszki, które coraz głośniej śpiewają. Gotowaliśmy zupę marcową, bo jak przysłowie mówi „w marcu jak w garncu”. Pogoda na tyle nam sprzyjała, że wyciągnęliśmy schowane na czas zimy wiaderka, łopatki, grabki, piłki i od razu wzięliśmy się do zabawy. Oczywiście odbyliśmy pierwszy wiosenny spacer po okolicy, na którym sprawdzaliśmy czy Wiosna na dobre  zagościła u nas.

 

Do zobaczenia Wasza Pestka.