Lipiec

Witajcie kochani,

Nareszcie nadeszły długo wyczekiwane wakacje! Lato, słońce, soczyste i świeże owoce, długie zabawy na placu zabaw z moimi przedszkolakami – to jest to co lubię najbardziej!

Na początku lipca przyszłam do Wielkiego Małego Świata do moich przyjaciół na zajęcia. Patrzę, a tam jakieś nowe postacie. Myślę sobie, jakieś zwierzęta? Przyglądam się, ale nie przypominają mi żadnego ze zwierząt, które znam. Dopiero przedszkolaki powiedziały mi, że to są ich nowi przyjaciele – Muminki.  Poznaliśmy się wzajemnie i zaprzyjaźniliśmy.  Uczyliśmy się piosenki o Muminkach, która będzie towarzyszyć nam przez całe wakacje. Oglądaliśmy też bajki i czytaliśmy książki o przygodach naszych bohaterów z Doliny Muminków. Dowiedzieliśmy się, kto to jest scenarzysta, reżyser, co robi garderobiana, co to są kulisy oraz jak się pisze sztukę teatralną. Razem z naszymi Paniami wspólnie uczyliśmy się rysować Muminka i Pannę Migotkę. Całkiem nieźle nam to wyszło!

Później mieliśmy okazję ozdobić nasze domki, by wyglądały jak w Dolinie Muminków. Zrobiliśmy kolorowe obrazki, pomalowaliśmy obrus i zasłonki. Wstawiliśmy stół, krzesełka, wazoniki, kolorowe poduszki, tak że zrobiło się naprawdę przytulnie. Rozmawialiśmy na temat pracy Muminków, a także jak pogoda wpływa na ich życie.

Nie zabrakło zabaw muzyczno – ruchowych na świeżym powietrzu. Pogoda nam dopisywała, więc dużo czasu spędzaliśmy na placu zabaw robiąc babki z piasku, rysując kredą postacie z bajki, a także bawiąc się na huśtawkach i konstrukcjach.

Do zobaczenia,

Wasza Pestka