Grudzień grupa pierwsza

Witajcie moi kochani!

Nadszedł grudzień i wraz z moimi przyjaciółmi z Wielkiego Małego Świata przywitaliśmy go serdecznie.

Codziennie odczytywaliśmy zadania z kalendarza adwentowego, który towarzyszył nam przez cały miesiąc. Dekorowaliśmy salę ozdobami świątecznymi, ubieraliśmy choinkę, rysowaliśmy portrety Świętego Mikołaja, oglądaliśmy film świąteczny, uczyliśmy się piosenki o reniferach oraz wykonywaliśmy swoje ozdoby choinkowe, świąteczne stroiki, zimowy obraz. Samodzielnie też ozdabialiśmy pierniczki, którymi później zajadaliśmy się.

Każdego dnia adwentu czytaliśmy świąteczne opowiadania. Poznaliśmy zwyczaje świąteczne, które panują w innych krajach.  Wiecie, że w Australii Mikołaj przybywa  do dzieci  na desce surfingowej, a  w zaprzęgu  zamiast reniferów ma delfiny  lub kangury, a do tego wszystkiego jest ubrany w krótkie spodenki, koszulkę na krótki rękaw  i klapki?  Ja nie wiedziałam!

Przed świętami od swoich pań  dostaliśmy własnoręcznie zrobione kartki świąteczne z życzeniami oraz drobny upominek. Wspólnie zjedliśmy uroczysty posiłek przy świątecznym stole pięknie udekorowanym. Podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia, oraz śpiewaliśmy kolędy.   Było nam bardzo miło!

Pogoda sprzyjała zimowym spacerom oraz zabawom na placu zabaw.  Przedszkolaki namówiły mnie nawet na zrobienie aniołków na śniegu i choinki ze śladów stóp .  Ale była zabawa!

Do zobaczenia,

Wasza Pestka