Farma pod kogutem

Witajcie, to ja Wasza Pestka!

Podczas ostatnich odwiedzin w Książenicach przed przedszkolem zauważyłam autokar! Postanowiłam sprawdzić, co się dzieje i dokąd się wszyscy wybierają. Po cichutku weszłam do autokaru i zajęłam miejsce. Po chwili to samo zrobiły przedszkolaki. Jechaliśmy bardzo dłuuuuugo!!  Nagle zatrzymaliśmy się i usłyszałam, że dotarliśmy na miejsce. Kiedy wysiedliśmy, okazało się, że przyjechaliśmy do farmy „Pod Kogutem”.

Na początek zwiedziliśmy małe ZOO. Odwiedziliśmy konie, kucyki, krowę, króliki, gołębie, kaczki, kury, gęsi, a nawet lamy, owce grzywiaste, sarny i puchacza. Największą frajdę sprawiły nam koziołki, które mogliśmy nakarmić. Śmiesznie łaskotały Nas w dłonie kiedy zjadały nam z rąk trawę J

Zrobiliśmy prawdziwe masło w maselnicy, które ze smakiem zjedliśmy! A w ramach krótkiej lekcji historii gospodarstwa-odwiedziliśmy skansen maszyn rolniczych.

Na szczęście znaleźliśmy też czas na odpoczynek, oczywiście aktywny, bo przedszkolaki nie lubią za dużo siedzieć. Ciekawi jesteście jak odpoczywają mali ludzie? Zapytajcie ich sami!