Wrzesień grupa I

Witajcie kochani,

Wakacje dobiegły końca i nadszedł wrzesień. Dołączyły do nas nowe przedszkolaki, więc przypomnieliśmy sobie zasady panujące w naszym przedszkolu oraz plan dnia. Bawiliśmy się wspólnie, aby lepiej się poznać i zapamiętać swoje imiona.

Później wspominaliśmy, gdzie byliśmy na wakacjach. Dowiedziałam się, że część dzieci była nad morzem, inni odwiedzili nasze Polskie góry, a pozostałe dzieci wypoczywały za granicami Polski. Moi Przyjaciele z Wielkiego Małego Świata pokazali nam zdjęcia oraz pamiątki ze swoich wakacji. Zazdroszczę im, że mieli tak udany wypoczynek.

Następnie poznawaliśmy siebie. Przyglądaliśmy się sobie nawzajem i rysowaliśmy wspólnie nasze portrety.

Wykorzystaliśmy ostatnie promienie słońca i dużo spędzaliśmy czasu na placu zabaw oraz na spacerach. Aby bezpiecznie poruszać się po okolicy poznaliśmy znaki drogowe. Dzieci wytłumaczyły mi co to jest zebra. Wiecie, że to nie tylko zwierzę? Zebrę możemy też znaleźć na jezdni i wcale nie ucieka jak ta zebra w zoo! Moi Przyjaciele z Wielkiego Małego Świata wszystko wiedzą! Doskonale orientują się pod jaki numer zadzwonić, żeby połączyć się z Policją, Strażą Pożarną i Pogotowiem Ratunkowym.

Kolorowe listki z drzewa spaść nie chciały… Ta piosenka zapoczątkowała nam jesień. Słońce nadal pięknie Nam świeci, ale liści na drzewach jest już co raz mniej i dzień staje się co raz krótszy. Wybraliśmy się na spacer po okolicy szukać pierwszych oznak jesieni. Nazbieraliśmy dużo pięknych, kolorowych liści, z których mogliśmy wyczarować jesienne prace plastyczne.

W naszym przedszkolu nie próżnujemy! Robimy nawet przetwory jesienne. Ukisiliśmy takie warzywa jak ogórki, kalafiory, brokuły, marchewki, papryki, a nawet czosnek. Za 10 dni będziemy mogli zajadać się naszymi kiszonkami.

Nie zapomnieliśmy o ćwiczeniach gimnastycznych oraz pracy na pomocach M. Montessori. Świętowaliśmy też urodziny naszych przedszkolaków oglądając ich pamiątki z dzieciństwa i jedząc wspólnie owocowy tort.

Do zobaczenia,

Pestka