,,Karnawałowe zabawy na śniegu”

,,Karnawałowe zabawy na śniegu”

Jak co miesiąc wybrałam się na koncert do Wielkiego Małego Świata.

Tym razem wyruszyliśmy w podróż do świata bajek. Zabraliśmy ze sobą taki dziwny instrument! A wiecie doskonale, że zwyczajem się stało, że nazwę instrumentu musimy sami odgadnąć. Ciekawe, czy i Wy zgadniecie:

– jest instrumentem dętym blaszanym. Zamiast wentyli ma suwak, którym zmienia się wysokość dźwięku. Zbudowany jest z dwóch długich metalowych rurek w kształcie litery U, które połączone są ze sobą, tworząc literę S. Jedna z nich zakończona jest kociołkowatym ustnikiem, a druga czarą głosową. Poprzez wsuwanie i wysuwanie suwaka można zmieniać wysokość dźwięku.

-Puzon, bo to o nim mowa towarzyszył nam od początku, aż do końca muzycznej wyprawy.

Muszę przyznać, że była ona dość niecodzienna… Pisałam, że wybraliśmy się do świata bajek…I tak też było… Może Was to zdziwi, ale po chwili dowiedzieliśmy się, że większość czasu spędzimy w pokoju naszej przyjaciółki- Piosenki wraz z całą gromadą wesołych postaci.

Śmialiśmy się, śpiewaliśmy i trenowaliśmy taniec, a na koniec udaliśmy się do przedszkola, aby nieco odpocząć, bo już niebawem kolejne tańce przed nami. Tym razem wystąpimy w roli gospodarzy, ale o tym już niebawem…

Do zobaczenia Pestka.